Search
Generic filters
Search
Generic filters

Tájékoztató

  • A Tanítsunk Magyarországért program ismertetése

        2018-ban indult útjára az Innovációs és Technológiai Minisztérium és az Emberi Erőforrások Minisztériumának közös kezdeményezése, a Tanítsunk Magyarországért program. A program 2023-tól a Nemzeti Tehetség Központ (NTK) részeként, a Tanítsunk Magyarországért Alapítvánnyal együttműködésben folytatja a kortárs mentorálást országszerte.
      A program meghatározó pillére az egyetemisták számára létrehozott mentorprogram.
        Lényege, hogy egyetemista hallgatók egy egyféléves egyetemi kurzus elvégzése után az egyetemi város körüli kistelepülések egyikének általános iskolájában heti 4-6 órában mentorálnak 3-4 fő,  felső tagozatos diákot, felmenő rendszerben. A mentorálás célja, hogy a diákok sikerrel fejezzék be általános iskolai tanulmányaikat, valamint képességeiknek és készségeiknek megfelelő középfokú oktatási intézményben tanuljanak tovább, végül pedig a munkaerőpiacon is boldoguljanak.
      A Szegedi Tudományegyetem 2021 januárjában kapcsolódott be  a munkába. Jelenleg országszerte több mint 100 általános iskolában van jelen a program és   21 felsőoktatási intézmény már több mint 1200 mentora, több mint 5000 mentorálttal bizonyítja, hogy minden gyermek tehetséges valamiben, csak fel kell fedezni ezt a tulajdonságát. A program célja, hogy 2030-ra minden ma általános iskolás gyerek rendelkezzen legalább szakmával vagy tanuljon tovább.
  • A Tanítsunk Magyarországért program megvalósítása a Szegedi Tudományegyetemen

      A Tanítsunk Magyarországért program szervezési és lebonyolítási feladatait a Szegedi Tudományegyetem oktatási vezetőségének megbízásából az SZTE Junior Akadémia végzi. Az egység munkatársai, valamint az SZTE karairól bevont oktatók biztosítják a program szervezési teendőit és szakmai színvonalát.
      A Szegedi Tudományegyetem több karán (ÁJTK, BTK, ETSZK, GTK, JGYPK) számos kutatócsoport és oktató foglalkozik diákok felzárkóztatásának problémakörével. A program során erre a tudásra, tapasztalatra is építenek a szakmai koordinátorok.
      A program során a mentorhallgatók két, Neptunban meghirdetett, 2–2 kredites kurzuson vesznek részt:
  • Tanítsunk Magyarországért – mentorprogram 1. felkészítő kurzus (Neptun kód: XA0021-TaMoM_1)
  • Tanítsunk Magyarországért – mentorprogram 2. kurzus (központi jelentkeztetés a Neptunban, a sikeres pályázást követően)
  • A Tanítsunk Magyarországért – mentorprogram 1. felkészítő kurzus ismertetése

      A kurzus célja, hogy a hallgatók ismerjék meg azokat a mentorálási elméleteket és jógyakorlatokat, amelyek a nonformális terekben és nonformális módokon valósulnak meg.
      A kurzuson cél- és értelemorientált, tapasztalati, cselekvéses tanulás
        részesül előnyben a mikrocsoportos mentorálás modellálásával, valamint fontos célkitűzés a hallgatók saját élményű tapasztalatokra építő felkészítése a majdani csoportos mentorálás feladataira.
        A kurzus részletes tematikáját és a kurzus teljesítésének követelményeit tartalmazó pdf fájlokat az alábbi két gombra kattintva érheted el.

További információ: itt és itt.