„A Zsebpénzügyes verseny korábbi fordulóira több száz középiskolai csapat jelentkezett az ország minden tájáról, ami jól mutatja, hogy a diákok mennyire érdeklődnek a pénzügyek iránt” – mondta Felfalusi Péter, az Intrum magyarországi vezérigazgatója és a Zsebpénzügyes verseny zsűrijének elnöke. Hangsúlyozta, hogy bár a versenyen értékes nyereményekért indulhatnak a csapatok, valójában minden résztvevő nyer, mivel a vetélkedő során gyakorlati pénzügyi tudást szerezhet.
„A jelenlegi instabil gazdasági helyzetben rendkívül fontos a pénzügyi tudatosság, ezért az idei feladatokat úgy alakítottuk, hogy azok a hétköznapi életben felmerülő pénzügyi problémákra is felkészítsenek.”
A vetélkedő nagy részében a diákok egy kitalált startup fejlődését követhetik végig, online játékos feladatokon, majd élő csapatversenyen keresztül. A váratlan, S.O.S. jellegű vállalkozói tűzoltások és a tárgyszerű pénzügyi ismeretek mellett olyan soft skilleket is próbára tesz a verseny, mint a csapatmunka képessége, a prezentációs készség vagy a hatékony idő- és pénzbeosztás fejlesztése, amelyek a munkaerőpiacon is rendkívül fontosak.
A játék legelső fordulójában egy online feleletválasztós kvízzel találkozhatnak a diákok. A második fordulóba továbbjutó 1024 csapat egy szórakoztató, show jellegű online kvízben vehet részt Kovács Áron műsorvezetésével. A harmadik forduló ismét online zajlik, és a gimnazisták által indított startup történetét viszi tovább. A negyedik forduló során pedig egy többszintes, egyre nehezedő kiesési rendszerben kell bizonyítaniuk a versenyzőknek, akik közül csak a legjobb 8 csapat jut majd tovább a budapesti döntőbe.
A diákok és felkészítő tanáraik idén is értékes nyereményekért versenyeznek, a döntősök közel 7 millió forint értékű nyereményben részesülnek. A dobogós diákok például csúcskategóriás laptopokat, elektromos rollereket vagy okostelefonokat vihetnek haza, a legsikeresebb iskolák pedig asztali számítógépeket, projektorokat vagy éppen 3D nyomtatót nyerhetnek.
A Zsebpénzügyes versenyre a vetélkedő
weboldalán keresztül, szeptember 31-ig jelentkezhetnek a 2 fős gimnazista csapatok, egy-egy felkészítő tanárral együtt. Az első forduló október 5-én veszi kezdetét, amit további négy követ egészen november végéig. Minden turnus rostaként működik, így csak az adott körben élen végző csapatok juthatnak tovább a következő fordulóba. Ahogy a korábbi években is, az élő döntőben idén is neves szakemberekből álló zsűri előtt versenyezhetnek majd a csapatok. Valamint az idei vetélkedőben is részt vesz a Rapid Matek alapítója, Gódor Zoltán Zola, akinek szívügye a fiatal generáció pénzügyi edukációja és immár második alkalommal került fel a leginnovatívabb oktatási kezdeményezéseket összegyűjtő Edison100 listára.