
Elérhetőségeink
- Cím: 6720 Szeged, Dugonics tér 13.
- Telefonszám: 62/544-696
- E-mail cím: juniorakademia@szte.hu
- Facebook: szegedjuniorakademia/
- Instagram: sztejuniorakademia/
Mi a program célja?
Kik jelentkezhetnek mentornak?
Az SZTE minden karáról olyan alap- vagy mesterszakos, nappali tagozatos hallgatók, akiknek még legalább három félévük van az SZTE-n magyar nyelven folytatott tanulmányaik befejezéséig és nem a doktori képzésben tanulnak.
Milyen tulajdonságai vannak a jó mentornak?
Mi a mentorálás feltétele?
Kik tartják a felkészítő és a mentoráláskísérő kurzusokat?
TM1-es oktatók
TM2-es oktatók
TM1-es oktatók
TM2-es oktatók
Hogyan történik a mentorok beosztása az iskolákba?
A hallgatók a Tanítsunk Magyarországért program partneriskoláiban mentorálhatnak. A Szegedi Tudományegyetemnek jelenleg 21 partneriskolája van, listájuk megtekinthető a honlapon a Tanítsunk Magyarországért menüpont alatt, a „Programban résztvevő iskolák” aloldalon. A hallgatók a Modulo rendszerén keresztül jelölik meg az általuk preferált 3 általános iskolát, majd ezt követően, a programot koordináló Junior Akadémia osztja be a hallgatókat, az egyéni preferenciákat figyelembe véve. A mentorok beosztását befolyásolja, hogy mennyi mentorálandó tanuló van a partneriskolák osztályaiban. Egy-egy mentor általában 3-4 tanulót mentorál, az adott partneriskola osztályának minden tanulója részt vesz a programban.
Milyen feladataik lesznek a mentor hallgatóknak?
Milyen segítséget kapnak a hallgatók?
A felkészítő kurzusok oktatói a mentorálás félévében is támogatják a hallgatókat, rendszeresen konzultálnak velük a TM2 kurzusok keretében. Emellett iskolai koordinátorok is segítik a munkájukat. A hallgatók a mentorálás időszakában havi 50.000 Ft ösztöndíjat (48.000 Ft saját felhasználásra, illetve 2.000 Ft az országbérlet megvásárlására, az ingyenes utazás biztosítása érdekében), valamint a tanulók költségeire havi 10.000-20.000 Ft közötti költőpénzt (mentorált létszámtől függően). A mentorálásban sikeres, több féléve mentoráló hallgatók a későbbiekben prémiumösztöndíjra is számíthatnak, melynek jelenlegi összege 35.000 vagy 70.000 Ft is lehet.
Mire költhetik a mentorok a 10 000 Ft, 15.000 Ft, illetve 20.000 Ft költőpénzt?
A mentorálás mellett kell-e más feladatot is elvégeznem a félév során?
A mentorálásról heti rendszerességgel beszámolót kell feltölteni a www.tanitsunk.hu weboldalra. Itt a foglalkozás rövid leírását kell megadni, a foglalkozáson készített képeket kell feltölteni és a pénzköltést is dokumentálni kell.
Hogyan regisztráljon a mentor a Tanítsunk Magyarországért! programba?
Csak a mentorkurzusok hallgatói, azaz csak a mentorok regisztrálhatnak a www.tanitsunk.hu honlapon. A regisztráció és a regisztrációs űrlap kitöltése után fontos, hogy a hallgató a honlapon felvegye magához a megfelelő egyetemet és az aktuális félévben a mentorkurzus oktatóját.
Milyen teendői vannak a mentornak a honlapon a regisztráció után?
Honnan tudom, hogy mennyit kell mentorálnom a félév során?
Egy félévben 14 alkalommal kell 6 órát mentorálni, az az összesen 84 órát. Az utazási idő is beleszámít a heti mentorálási időbe, amelynek következtében minél távolabbi a település, annál kevesebb a mentoráltandó óraszám. Minden hallgató a www.tanitsunk.hu honlapon található profiljába beírhatja azt a valós időt a tartózkodási címe alapján, hogy az oda-vissza útja általában hány percet vesz igénybe. Majd a rendszer kiszámolja, hogy mennyi lesz a végső teljesítendő mentorálási óraszáma az adott mentornak, ez alapján általában a féléves kötelező óraszám 44 és 72 óra között alakul, amely heti 3-5 óra mentorálást jelent, a választott településtől függően.
Mi a teendő, ha a mentor az adott héten nem tud mentorálást végezni?
Ezt előre jelezni kell az oktatónak és az iskolai koordinátornak. A hetet kihagyott hétnek kell jelölni, később pedig pótolni szükséges a kihagyott mentorálási óraszámot. A hallgatóknak az előző hét hétfőig van lehetőségük visszamenőleg rögzíteni a beszámolót.
Tanítási szünetben kell-e mentorálni?
Hogy alakulnak a mentorálási időszakok?
A mentorálási időszak az őszi félévben október elejétől december végéig tart, a tavaszi félévben pedig március elejétől június végéig. A hallgatók ez alapján kapnak ösztöndíjat.
Meddig tart a mentorálás?
Mi a következménye, ha a hallgató nem teljesíti a kötelező mentorálási óraszámot, és nem végzi rendszeresen az adminisztrációt?