Egy nap az egyetemen – Mentoráltak látogatása az SZTE Természettudományi és Informatikai Karán
Különleges élményben volt része a szegedi Tanítsunk Magyarországért! program tíz mentorált diákjának, akik két mentoruk kíséretében érkeztek Szegedre.
Nagyon nagy segítség számomra a Start ösztöndíj, mert elég sok kiadás lép fel az egyetemista élet során is, miközben igyekszem anyagilag önállósodni. Az ösztöndíjat albérletre és a mindennapi kiadásokra költöm majd, de az is lehet, hogy a jogosítványom megszerzésébe fektetem
Nagyon népszerű az ösztöndíj az újdonsült SZTE-s hallgatók között: 1400 pályázatból kellett kiválasztanunk azt a közel 200 legjobb tanulmányi eredménnyel rendelkező hallgatót, akit támogatni tudunk
– mondta Badó Attila, a Szegedi Tehetséggondozó Tanács elnöke.
Idén először nemcsak az alapszakra jelentkezők, hanem a mesterszakot kezdők is pályázhattak a lehetőségre. Az ösztöndíjjal járó okleveleket hagyományosan az egyetem őszi nyílt napján kapják meg a hallgatók, ebben az évben azonban elővigyázatosságból csak elektronikus formában adta át azokat a koordinálást végző SZTE Junior Akadémia.
Különleges élményben volt része a szegedi Tanítsunk Magyarországért! program tíz mentorált diákjának, akik két mentoruk kíséretében érkeztek Szegedre.
Rekordszámú résztvevővel és kreatív kihívásokkal zajlott le az idei SZTE Juniorok Viadala, a Szegedi Tudományegyetem nagyszabású középiskolás csapatvetélkedője.
A tanév tavaszi félévében százan nyerték el a Zirzen Janka Ösztöndíjat, ők vehették át oklevelüket 2025. március 20-án a Rektori Épület dísztermében rendezett ünnepségen.