Elérhetőségeink
- Cím: 6720 Szeged, Dugonics tér 13.
- Telefonszám: 62/544-696
- E-mail cím: juniorakademia@szte.hu
- Facebook: szegedjuniorakademia/
- Instagram: sztejuniorakademia/
Nézz be hozzánk az SZTE-re! Ha középiskolás diák vagy, akkor várunk az osztályoddal egy informatív, élményekkel teli osztálykirándulásra! A Lófarától a Malacfáig, a SZAOK-tól TTIK-ig bejárhatjátok a várost, kincskereső programban, élménysétán vehettek részt – a jó hangulat garantált.
Az egy vagy két napos program célja, hogy megismerjétek Szeged nevezetességein túl a Szegedi Tudományegyetem karait, így majd első éves SZTE-s hallgatóként már ismerős lesz a terep számotokra. Emellett ellátogathattok például a füvészkertbe vagy a csillagvizsgálóba, de a Lézerközpontot is útba ejthetitek. A kirándulás állomásait ti válogathatjátok össze érdeklődésetek szerint: egy napra 2-3, két napra pedig 4-5 helyszínt javaslunk – ennyit tudtok kényelmesen bejárni.
A kirándulások időpontja: 2024. (A konkrét időpontot a résztvevő osztállyal egyeztetjük.)
Jelentkezni emailben lehet az osztályfőnök vagy kísérőtanár által: juniorakademia@szte.hu.
Ne hagyjátok ki ezt a lehetőséget, és kiránduljatok egy jót nálunk, Szegeden! Siessetek, mert csak korlátozott számban tudunk osztályokat fogadni!
Olvassátok el itt a kecskemét Bolyai János Gimnázium beszámolóját!
Szeretettel várjuk az osztályokat az ország bármely területéről, vagy a határon túlról!
Alapjogok a filmművészetben
Az Állam- és Jogtudományi Kar honlapja itt érhető el.
A kar honlapja itt érhető el.
A kar honlapja itt érhető el.
1. Auditorium Maximum, a történelmi emlékhely
A kar honlapja itt érhető el.
2. Tiktokosra vagy youtube-osra szerkesszük a videód?
A Tanszék felvételizőknek szóló honlapja itt érhető el.
3. Drámázz Szegeden!
A képzés honlapja itt érhető el.
A kar honlapja itt érhető el.
2. Intraorális scanner használatának bemutatása
A Fogorvostudományi Kar honlapja itt érhető el.
Bemutatkozik a Gazdaságtudományi Kar
A kar honlapja itt érhető el.
Bemutatkozik a Gyógyszerésztudományi Kar
program:
A gyógyszerkutatáshoz, a gyógyszergyártáshoz és -felhasználáshoz kapcsolódó érdekes előadásokkal, kémiai, farmakológiai és gyógyszertechnológiai laborgyakorlatokkal, valamint a Kar intézeteit bemutató épülettúrával várjuk az érdeklődő középiskolásokat.
Előadások:
– Állati drogok
– A gyógyszerek felfedezése
– Hogyan fejlesszünk gyógyszermolekulát?
– Koffein tartalmú drogokról
– Mindennapi doppingszereink
– Nanorészecskék, mint gyógyszerhordozó rendszerek
– Szerethető lények – Előadás a laboratóriumi patkányokról
A kar honlapja itt érhető el.
Természettudományos interaktív foglalkozások a Tudástár gyűjteményeibe
Választható programelemek:
Fizika tár hangtani, optikai vagy a légnyomásos kísérletei: megtekinthetik a monumentális barométerünket, a Torricelli-csövet is.
Földrajzi gyűjtemény: bemutatjuk Koch Ferenc ásvány-és kőzetgyűjteményét, valamint látványos makettek segítségével tanulmányozható a Naprendszer.
A Próbáld ki! laboratóriumunkban számos természettudományos kísérletet végezhetnek el az érdeklődők. Itt tapasztalt munkatársaink vezetésével bárki végezhet látványos kísérleteket. Az érdeklődők saját fizikai és szellemi képességeiket, érzékszerveiket is kipróbálhatják, mert számos eszközünk alkalmas érzékelésünk fonák oldalainak és korlátainak feltárására, így meglepő, játékos tudományos tapasztalatokat kínál.
A növénytani és állattani gyűjtemény: a herbárium és az állattani gyűjtemény mintegy 10.000 fajt tartalmaz, 2000-ben a Kulturális Örökségvédelmi Igazgatósága védetté nyilvánította, így jelenleg a Magyar Kulturális Örökség részét képezi.
Oktatási tablók, faliképek és makettek: a digitális bemutatók megjelenése előtt igen nagy szerepük volt az oktatási faliképeknek, maketteknek a színvonalas előadások tananyagának illusztrálásában. A német, osztrák és magyar tanszerellátóktól származó faliképek mellett már az 1920-as évektől kezdődően a tanárjelöltek és oktatók is készítettek saját kezűleg művészi igényű illusztrációkat.
Mikroszkópos vizsgálatok: az érdeklődők kipróbálhatják, hogyan kell használni a mikroszkópot, megfigyelhetnek olyan parányi élőlényeket, melyek szabad szemmel nem láthatóak, de körbe vesznek minket. Számos élőlénycsoport meghatározása kizárólag mikroszkóppal történhet, melynek folyamatába látogatóink szakembereink segítségével nyerhetnek betekintést.
Válj kutatóvá! A Tudástárban egy rövid időre bárki kutatóvá válhat: betekinthet az ökológia, mikrobiológia, botanika és az informatika (robotika) rejtelmeibe és az alkalmazott tudomány mindennapi gyakorlati vonatkozásaiba.
A Tudástári Nagyelőadóban kialakított 3D moziban csodálatos természetfilmek vetítésére nyílik lehetőség. A kiállítótérben pedig egy természethű dioráma mutatja be a Tisza hullámterének életközösségét, élőlényeit.
Nyitott Tangazdaság
A kar honlapja itt érhető el.
A Biológiai Intézet honlapja itt érhető el.
A Bolyai Intézet honlapja itt érhető el.
A Fizikai Intézet honlapja itt érhető el
A Földrajzi és Földtudományi Intézet Földtani és Őslénytani Tanszékének honlapja itt érhető el.
A Földrajzi és Földtudományi Intézet Földtani és Őslénytani Tanszékének honlapja itt érhető el.
A Geokémiai és Kőzettani Tanszék itt érhető el.
Az SZTE TTIK Geoinformatikai, Természet- és Környezetföldrajzi Tanszék honlapja itt érhető el.
Az SZTE TTIK Geoinformatikai, Természet- és Környezetföldrajzi Tanszék honlapja itt érhető el.
Az SZTE TTIK Geoinformatikai, Természet- és Környezetföldrajzi Tanszék honlapja itt érhető el.
Az SZTE Természettudományi és Informatikai Kar honlapja itt érhető el.
program: Rövid, gyakorlatias tájékoztató a felvételivel kapcsolatban: kollégáink mindent elmondanak az eljárás folyamatairól, határidőkről, tudnivalókról, illetve bemutatják azokat a szolgáltatásokat, ösztöndíj-lehetőségeket, amelyeket az SZTE kínál a sikeres továbbtanulás érdekében. Itt minden felvételivel kapcsolatos kérdésetekre választ kaphattok!
Ajánljuk minden 11.-es és 12.-es osztálynak, de természetesen a 9-10. évfolyam számára is szívesen állunk rendelkezésre, hiszen ők is hasznos információkat kaphatnak a témával kapcsolatban.
Az SZTE Felvételi oldala itt érhető el.
program: körbevezetés az „egyetem szíveként” emlegetett központban, amely nemcsak építészetileg kiemelkedő (több építészeti díjat nyert az épület), hanem funkcióját tekintve is: Helyet ad a Klebelsberg Könyvtárnak, mely a Dél-Alföldi régióban a legnagyobb, közel 2 millió példányból álló gyűjteménnyel rendelkezik. Emellett tanulási, oktatási, szolgáltatási és találkozási térként is szolgál.
A TIK honlapja itt érhető el.
Körbevezetés a lézerkutató intézet interaktív látogatóközpontjában, ahol polárfagylalttal, lézerhárfával, forgó tavirózsával és lézeres hangátvivővel is találkozhatnak az érdeklődők.
Az ELI-ALPS honlatja itt érhető el.
A programról további információ itt érhető el.
izgalmas városnéző séta, kifejezetten a középiskolás korosztály számára