Új lehetőség SZTE hallgatóknak: Indul a Kooperatív Mentorálás kurzus!

Új lehetőség SZTE hallgatóknak: Indul a Kooperatív Mentorálás kurzus!

A 2024/25-ös tanév tavaszi félévében új, szabadon választható kurzus indul az SZTE-n Kooperatív mentorálás címmel. A kurzus célja, hogy a hallgatók elsajátítsák a mentorálás módszertanát, megtanulják a hatékony prezentációs technikákat, és közösen dolgozzanak az egyetem népszerűsítésén középiskolai látogatások során.

A program az SZTE Junior Akadémia és az SZTE Eötvös Loránd Szakkollégium kezdeményezésére jött létre, és lehetőséget biztosít arra, hogy a résztvevők szakmailag felkészülten képviseljék az SZTE-t egykori középiskoláikban. A kurzus során mentorok segítik a hallgatókat, miközben a csoportmunka és a gyakorlati tapasztalatok révén fejleszthetik kommunikációs, prezentációs és szervezési készségeiket.

A képzés nemcsak azoknak lehet hasznos, akik az oktatás és a mentorálás iránt érdeklődnek, hanem azok számára is, akik szeretnék magabiztosabban kezelni a nyilvános szerepléseket és hatékonyabban dolgozni csapatban.

Ha szeretnél részese lenni egy inspiráló, együttműködésen alapuló projektnek, és aktívan hozzájárulni az SZTE hallgatói közösségének fejlődéséhez, jelentkezz a Kooperatív mentorálás (XA0021-KoopMent) kurzusra a tavaszi félévben!

Tóth Károly

Tóth Károly
fizika
Tóth Károly matematika-fizika szakos középiskolai tanár. Az SZTE Gyakorló Gimnázium szakvezető tanára. Rendszeresen részt vesz az emelt szintű fizika érettségi írásbeli dolgozatok javításában, és a szóbeli vizsgáztatásban. Az SZTE Junior Akadémia emelt szintű fizika érettségi felkészítő tanfolyamát 2022 óta tartja.

Órarend

típustantárgynapcsoportidőpontIntézményteremhelyszín
tantermifizikaszombat09:00-13:00 - DUPLASZTE JGYPKfizika teremBoldogasszony sgt. 6.

Farkas Zsuzsanna

Farkas Zsuzsanna
fizika
Kémia-fizika szakos középiskolai tanár, egyetemi pályafutása során elsősorban fizika módszertannal és fizikatanár-képzéssel, illetve tudományos ismeretterjesztéssel foglalkozik. Több mint 15 éve szervez és tart fizika felvételi előkészítő foglalkozásokat a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar fizika tanszékén, a Junior Akadémia elindulása után ennek szervezeti keretében. A szegedi székhelyű Maxim Kiadónál megjelent Út a tudáshoz középiskolai fizikatankönyv-családnak, illetve a hozzájuk tartozó digitális kiegészítő tananyagoknak, továbbá a Tematikus fizika feladatgyűjteménynek szerzője volt. 2006 óta a JGYPK fizika tanszéke – az ő szervezésében – ad otthont a fizika emelt szintű fizika érettségi vizsgák szóbeli fordulójának, részt vesz mind az írásbeli vizsgák javítóbizottságában, mind pedig a szóbeli vizsgákon elnökként és tagként is.

Órarend

típustantárgynapcsoportidőpontIntézményteremhelyszín
tantermifizikaszombat09:00-13:00 - DUPLASZTE JGYPKfizika teremBoldogasszony sgt. 6.

Dr. Sós Katalin

Dr. Sós Katalin
fizika
Dr. Sós Katalin kémia–fizika szakos középiskolai tanár, az SZTE JGYPK Technika Tanszékének oktatója. Oktatási feladatköre széles: többek között a Fizika BSc-n, a Fizikus MSc-n és a fizikatanárok képzésben tart kurzusokat. Az SZTE Junior Akadémia fizika emelt szintű érettségi tanfolyamán 2019 óta vesz részt

Órarend

típustantárgynapcsoportidőpontIntézményteremhelyszín
tantermifizikaszombat09:00-13:00 - DUPLASZTE JGYPKfizika teremBoldogasszony sgt. 6.

Folyamatosan úton a Tanítsunk Magyarországért! program SZTE-s kisbuszai

Folyamatosan úton a Tanítsunk Magyarországért! program SZTE-s kisbuszai

A Tanítsunk Magyarországért! program kisbuszai idén is rendkívül nagy szerepet játszottak a szegedi mentorok és mentoráltjaik életében, hiszen számos helyre eljutottak ezekkel a járművekkel. A kisbuszok nem csupán a közlekedés eszközei, hanem lehetőséget biztosítanak arra, hogy a diákok új helyeket fedezzenek fel, élményeket szerezzenek és fontos tapasztalatokkal gazdagodjanak.

A mentorok és a program koordinátorai szervezésével a tanulók többek között olyan településekről jutottak el különféle helyekre, mint Orosháza, Szentes, Székkutas és Apátfalva. Számos eseményen és programon vehettek részt, amelyek célja a tanulás támogatása, a közösségépítés és a pályaorientáció segítése. Székkutasról például a szegedi József Attila Tanulmányi és Információs Központba hozták a gyerekeket egy osztálykirándulás keretében, ahol megismerkedhettek az egyetemi élet hangulatával és a továbbtanulás lehetőségeivel. Apátfalváról a diákok a pályaorientációs napra érkeztek, amely segített nekik a jövőbeli terveik
formálásában.

Orosházáról a mentoráltak szintén Szegedre látogathattak, ahol kulturális és
közösségi programok vártak rájuk. A Makóra utazó csoport számára pedig a
lombkorona sétány kínált izgalmas és természetközeli élményt, amely sokuk számára felejthetetlen pillanatokat hozott.
A folyamatosan használatban lévő kisbuszok nélkül ezek az élmények és programok nehezen valósulhattak volna meg. A Tanítsunk Magyarországért! program kisbuszai nemcsak utazást, hanem új lehetőségeket és közös
élményeket is jelentenek a résztvevők számára. A program továbbra is bizonyítja, hogy a mentorok odaadása és a közösségi élmények ereje képes inspirálni a gyerekeket a tanulásra és a fejlődésre.

Az év során szervezett utak rámutattak arra, mennyire fontos, hogy a diákok kimozduljanak a megszokott környezetükből, és személyesen tapasztalhassák meg a világ sokszínűségét. A Tanítsunk Magyarországért! program kisbuszai ezt a célt szolgálják, és remélhetőleg a jövőben is sok hasonló lehetőséget biztosítanak majd a gyerekeknek és mentoraiknak.