Átadtuk az első Junior Akadémia Mentor Díjakat
Az SZTE Junior Akadémia Mentor Díjat azok az intézményvezetők, pedagógusok kaphatják, akik nagyban támogatják az Akadémia munkáját, küldetését – például azzal, hogy segítik a középiskolákkal való kapcsolattartást, programjaink eljuttatását a középiskolás korosztályhoz vagy új, közös programok kidolgozásában vesznek részt. Mindezt azért, hogy a fiatalok minél szélesebb körben hozzájuthassanak az általunk nyújtott képzésekhez, programokhoz, lehetőségekhez, egyúttal segítve őket a sikeres továbbtanulásban.
Az első SZTE Junior Akadémia Mentor Díjat 2020-ban adtuk át.Díjazottak 2020-ban:

Dr. Blahó János
az Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium intézményvezetője
Dr. Blahó János a dél-alföldi régió, azon belül is főként Békés megye fejlődési lehetőségét a tehetséges, továbbtanuló diákokban látja. Elhivatottan támogatja azoknak a helyi fiataloknak az előmenetelét, akik kisebb falvakban élve gyakran nehezen jutnak minőségi oktatáshoz. Ezért dolgozta ki 2018-ban a Dél-Alföldi Régió Tudáshálózatának Fejlesztési Modellprogramját, melynek célja, hogy az Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium koordinálásával ezek a diákok előbb magas színvonalú középiskolai oktatásban vehessenek részt, majd a Szegedi Tudományegyetemmel kialakított kapcsolatnak köszönhetően továbbtanulhassanak a legjobb vidéki egyetemen. A koncepció szerint a gimnázium így bázisiskolaként híd szerepet tölt be Békés megye, illetve annak kis falvai és a Szegedi Tudományegyetem között. Dr. Blahó János intézményvezetői munkásságához ebből kifolyólag erőteljes és aktív tehetséggondozási tevékenység is kapcsolódik. A modellprogramba bevonta az SZTE Junior Akadémiát is, így az általunk kínált lehetőségek is erősítik ennek a társadalmi felelősségvállalásnak az eredményességét.

Dr. Dobi János
az SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola igazgatója
Dr. Dobi János munkája az SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola igazgatójaként értelemszerűen szorosan kapcsolódik az egyetemhez. SZTE Junior Akadémia által meghirdetett érettségi felkészítő tanfolyamainak szervezését is aktívan támogatta: nemcsak kiváló tanárokat ajánlott, de igény esetén labortantermeket is rendelkezésünkre bocsátott. Emellett lehetőséget és helyszínt biztosított arra, hogy az olyan programok, mint például az SZTE Junior Akadémiai Előadások eljussanak az iskola tanulóihoz.
Híreink
Több mint 11 millió forint támogatásban részesültek az SZTE legtehetségesebb hallgatói a Talent díjátadón
Ünnepélyes keretek között rendezték meg a Szegedi Tudományegyetem és a Szegedi Tehetséggondozó Tanács közös Talent díjátadó ünnepségét, ahol a tanév legkiemelkedőbb teljesítményt nyújtó hallgatóit ismerték el.
Bécsben is „randevúztak” a szegedi egyetemi gyakorlóiskola és a kisújszállási gimnázium diákjai
Karikó Katalin visszaemlékezései és a Nobel-díjas kutatóhoz kötődő különböző programok is összekötik az alma matereit. A kisújszállási Móricz-gimnázium és a szegedi egyetem Báthory gyakorlóiskola mai diákjainak egy-egy csoportja legutóbb...
Állatvédelmi előadáson jártak a baksi diákok a SZTE-n
A szegedi Tanítsunk Magyarországért! mentorprogram keretében május 19-én a Baksi Szent Miklós Katolikus Óvoda és Általános Iskola diákjai látogattak el a Szegedi Tudományegyetemre.
Európa-nap 2025 – a Szegedi SZC középiskolásainak szerveztek csapatvetélkedőt egyetemisták
A JGYPK elsős Közösségszervezés BA szakos hallgatói Európa-napot szerveztek az SZTE Középiskolai Partneri Program keretében az SZSZC intézményeit képviselő 10 diákcsapatnak.
SZTE Prezilimpia 2025 prezentációs verseny
Az SZTE Prezilimpia 2025 prezentációs verseny az SZTE Gazdaságtudományi Kar, az SZTE Junior Akadémia, valamint a szegedi Ezabeszéd Toastmasters Retorika Klub jóvoltából került megrendezésre
Egy nap az egyetemen – Mentoráltak látogatása az SZTE Természettudományi és Informatikai Karán
Különleges élményben volt része a szegedi Tanítsunk Magyarországért! program tíz mentorált diákjának, akik két mentoruk kíséretében érkeztek Szegedre.