Látványos eredményeket értek el a mentorok másfél hónap alatt

Közel másfél hónapja mentorálnak a Tanítsunk Magyarországért! program SZTE-s hallgatói a dél-alfödi régió különböző településein. Az egyetemisták és a mentortanácsadó oktatók eddigi tapasztalataikat osztották meg az érdeklődőkkel a XXIX. Országos Közművelődési Konferencián (KMK) a Szent-Györgyi Albert Agóraban.
A mentorok képviselői – Margit Zoltán és Lelóczki Éva – elmondták, hogy már ennyi idő alatt is látványos eredményeket értek el a kisdiákoknál: volt, ahol a többszörösen bukott, már az eltanácsolás határán álló diák tanulmányi eredményei javultak ugrásszerűen, máshol beilleszkedési problémák oldódtak meg egy osztályközösségen belül.

A beszámolók szerint mind az egyéni mentorálást, mind a közös programokat nagy örömmel várják a gyerekek. A 3D-s mozizás, közös pizzázás vagy egy városi séta a Szegedtől távol élő kisdiákok számára maradandó élményt okozott.
Nemcsak a kisdiákok mindennapjaira van hatással a program: a hallgatók között is barátságok szövődnek, függetlenül attól, hogy ki milyen karról, szakról érkezik. Ugyanakkor azt is kiemelték a közönség soraiban jelen lévő mentorok, hogy fontos az érzelmi stabilitás a mentorálás során, hiszen egyes esetekben a hallgatók számára is megterhelő lehet egy-egy élettörténet megismerése.
– A program fontos értéke, hogy a mindenféle területről bekapcsolódó hallgatók leendő értelmiségiként megtanulhatják, hogyan tudják a segítségnyújtást a saját területükön alkalmazni, tevékenységükbe hatékonyan beépíteni – mondta Márton Gábor, mentortanácsadó oktató az eseményen. Dr. Újvári Edit pedig a program részleteiről adott tájékoztatást.
- 2021. 10. 21.
Híreink
Több mint 11 millió forint támogatásban részesültek az SZTE legtehetségesebb hallgatói a Talent díjátadón
Ünnepélyes keretek között rendezték meg a Szegedi Tudományegyetem és a Szegedi Tehetséggondozó Tanács közös Talent díjátadó ünnepségét, ahol a tanév legkiemelkedőbb teljesítményt nyújtó hallgatóit ismerték el.
Bécsben is „randevúztak” a szegedi egyetemi gyakorlóiskola és a kisújszállási gimnázium diákjai
Karikó Katalin visszaemlékezései és a Nobel-díjas kutatóhoz kötődő különböző programok is összekötik az alma matereit. A kisújszállási Móricz-gimnázium és a szegedi egyetem Báthory gyakorlóiskola mai diákjainak egy-egy csoportja legutóbb...
Állatvédelmi előadáson jártak a baksi diákok a SZTE-n
A szegedi Tanítsunk Magyarországért! mentorprogram keretében május 19-én a Baksi Szent Miklós Katolikus Óvoda és Általános Iskola diákjai látogattak el a Szegedi Tudományegyetemre.